Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie  z siedzibą w Świdniku

Informacje dotyczące wideokonferencji

Systemy wideokonferencji

Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku przeprowadza wideokonferencje oraz rozprawy w sposób zdalny za pomocą dwóch narzędzi:

1. Avaya Scopia - wymaga zainstalowania komponent produktu Scopia Desktop. Szczegółowa instrukcji instalacji również na urządzeniach mobilnych dostępna w załączniku "Instrukcja instalowania Scopia - przeglądarki + mobile v1.1.pdf".

2. Jitsi - wymaga jedynie aktualnej przeglądarki internetowej (rekomendujemy Chrome). Szczegółowa instrukcja obsługi i instalacji na urządzeniach mobilnych w załączniku "instrukcja połączenia JITSI - dla obywatela v1.1.pdf".


Zestaw dobrych praktyk uczestnika wideokonferencji

1. Najlepiej aby uczestnicy wideokonferencji wyposażeni byli w słuchawki z mikrofonem;
2. W przypadku osób początkujących warto przetestować połącznie w pokoju testowym przy wykorzystaniu „Instrukcji instalacji i testowego połączenia programu Scopia”;
3. W przypadku wideokonferencji prowadzonej w formie wykładu lub rozprawy zdalnej, uczestnicy powinni mieć wyciszone mikrofony żeby nie generować niepotrzebnych szumów pochodzących z otoczenia. Mikrofon powinien być włączony tylko na czas udzielenia wypowiedzi. Urządzenie wycisza się z poziomu wideokonferencji klikając na ikonę koło nazwy swojego uczestnika. Jak ikona mikrofonu jest przekreślona uczestnik ma wyłączony mikrofon. Powtórne kliknięcie w ikonę uaktywnia mikrofon;
4. Jeżeli uczestnicy wideokonferencji nie mają potrzeby widzieć się wzajemnie warto wyłączyć przesyłanie obrazu (obciąża łącze). Może wystarczy tylko obraz osoby prezentującej.
5. Moderator spotkania może wyłączyć mikrofony wszystkim uczestnikom i udzielać głosu tylko wskazanym osobom. Można też udzielić głosu w danym momencie wideokonferencji np. wtedy kiedy rozpoczyna się panel dyskusyjny.

W ramach pomocy dla obywateli została uruchomiona telefoniczna linia wsparcia:
nr tel: 71 748 96 00


Koordynator wideokonferencji w Sądzie Rejonowym Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku

Kierownik Biura Obsługi Interesanta koordynuje działania organizacyjne w zakresie rozpraw i posiedzeń zdalnych.

Tel.: +48 81 464 87 04
E-mail: boi@lublin-wschod.sr.gov.pl

Metadane

Data publikacji : 30.11.2020
Data modyfikacji : 16.11.2021
Podmiot udostępniający informację:
Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Rafał Nowosacki Oddział Informatyczny
Osoba udostępniająca informację:
Rafał Nowosacki
Osoba modyfikująca informację:
Rafał Nowosacki

Opcje strony

do góry